Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nasi partnerzy
Instytucja spółdzielni socjalnej została w Polsce wprowadzona Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która odpowiednio znowelizowała ustawę z 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze.

Aktualną podstawą prawną dla funkcjonowania spółdzielni socjalnych jest Ustawa z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych, która zaczęła obowiązywać 6 lipca tegoż roku.

Spółdzielnia socjalna jest to forma prawna łącząca cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej, mająca umożliwić jej członkom, którymi muszą być osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (czyli np. bezrobotne lub niepełnosprawne), powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy. Spółdzielnia socjalna, jako rodzaj spółdzielni pracy, opiera się na zasadzie osobistego świadczenia pracy przez jej członków.

Spółdzielnia nasza jest spółdzielnią usługową i świadczymy usługi opiekuńcze nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz usługi sprzątania przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy.

Spółdzielnia Socjalna „Razem” z Turośni Kościelnej jest pierwszym tego typu podmiotem w gminie. Świadcząc fachowe i rzetelne usługi porządkowe oraz opiekuńcze tworzymy stabilne i bezpieczne miejsca pracy aktywizując osoby długotrwale bezrobotne i niepełnosprawne. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Staramy się, aby obie strony były usatysfakcjonowane. Gwarantujemy dokładność oraz sumienność naszych pracowników. Usługi świadczone są przez osoby wykwalifikowane z odpowiednimi uprawnieniami, wykazujące w swej pracy rzetelność i odpowiedni stosunek do podopiecznych. Posiadamy również profesjonalny sprzęt sprzątający i odpowiednie środki czystości oraz środki pielęgnacyjne.
Podstawowymi założeniami działalności spółdzielni są:
- tworzenie stabilnych miejsc pracy,
- świadczenie fachowych i rzetelnych usług,
- bezpieczeństwo socjalne pracowników,
- tworzenie miejsc pracy dla osób wykluczonych społecznie,
- społeczny rozwój gminy i regionu.

Copyright © Danuta Sadowska 2012